A DNA befolyással való üzérkedéssel és vagyonnyilatkozata meghamisításával gyanúsította Borbély Lászlót, de nem indított bűnvádi eljárást ellene, mivel ahhoz nem járult hozzá a bukaresti képviselőház, amelynek az RMDSZ politikusa jelenleg is tagja.
A vádhatóság korábbi közleménye szerint Borbély Lászlót azzal gyanúsították, hogy 2011-ben egyik miniszteri tanácsosa közvetítésével csaknem 200 ezer lej értékben fogadott el - lakásfelújításban megnyilvánuló - ajándékot két üzletembertől, akik előnyös állami szerződéseket kaptak a minisztérium alárendeltségében működő vízügyi hatóságtól.
Borbély László 2012 áprilisában meggyanúsítását alaptalannak minősítette, de lemondott miniszteri tisztségéről, hogy a gyanú ne árnyékolja be a kormány tevékenységét. A képviselőház 2012 szeptemberében elutasította a DNA kérését, amelyben az bűnvádi eljárást kezdeményezett az RMDSZ politikusa ellen.
A Mediafax szerint a DNA nagyváradi részlege hétfőn átiratban kérte a - törvényhozók esetében illetékes - legfelső bíróság hozzájárulását a politikus elleni vizsgálat újrakezdéséhez.
Az MTI megkeresésére Borbély László elmondta: tudomása szerint semmilyen új elem nem jelent meg az ügyében, amely jogilag indokolhatná a DNA lépését. Hozzátette: az ügyét tavaly vádemelés nélkül lezárták, és fogalma sincs róla, mi állhat a vizsgálat újrakezdésének hátterében.
A parlament novemberben az államfővé választott Klaus Iohannis felszólítására futószalagon jóváhagyott minden, az ügyészek által beterjesztett kiadatási kérést. Borbély László azonban nem kívánta kommentálni azt a felvetést, hogy a DNA erre alapozva vette volna elő az őt érintő ügyet, annak reményében, hogy egy megismételt szavazáson képviselőtársai már nem védik meg őt a bűnvádi eljárástól.
Az ügy másik három gyanúsítottja ellen 2014 januárjában ellen vádat emelt a DNA a Szatmár megyei törvényszéken: ítélet még nem született.